Top
szaaał na kwiaty – TUU
fade
64
single,single-post,postid-64,single-format-standard,eltd-core-1.0,flow-ver-1.3.1,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
kwiatyimiut1

szaaał na kwiaty

Cięte kwiaty uznawane są za luksus i fanaberię, a my – Poznaniacy, do rozrzutnych raczej nie należymy.  Mimo tego,  w samym sercu Jeżyc powstało magiczne miejsce – KWIATY & MIUT – przywracające nieco zapomnianą kulturę kwiatów.

 

U Łukasza i Radka nie znajdziecie sztucznych perełek czy karkołomnych piętrowych aranżacji. Znakiem rozpoznawczym duetu KWIATY & MIUT są naturalne piękno i prostota – widoczne także na niezwykłych fotografiach bukietów i kompozycji. A dlaczego Poznań i Jeżyce? – Bo to miasto „środka”; stąd blisko i nad morze i na południe, gdzie często pracujemy. Poza tym, duże miasta są męczące, a nam odpowiada przewiewna atmosfera Jeżyc – stwierdza Radek.

 

Róża z ruskusem w „pazłotce” to nie dla nas. A bukiet niekoniecznie musi się składać z tulipanów czy słoneczników – opowiadają założyciele kwiaciarni, Radek Berent i Łukasz Marcinkowski.

 

Jest tak wiele pięknych sezonowych odmian, że korzystanie wyłącznie z czerwonych róż wydaje nam się brakiem fantazji.

 

Jeśli chcecie sprawić sobie po prostu przyjemność, koniecznie wybierzcie się na ulicę Szamarzewskiego gdzie mieści się kwiaciarnia, a zaraz potem sięgnijcie po pierwszą książkę chłopaków „O kwiatach” (wyd. Magazyn Usta), w której, oprócz praktycznych wskazówek i porad, znajdziecie opowieści o sezonowości świata roślin, przeplatające się z osobistymi historiami i esejami o kwiatach w malarstwie i innych dziedzinach sztuki.

 

Kwiaciarnia Kwiaty&Miut
ul. Szamarzewskiego 11/1, Poznań
kwiatyimiut.pl

znajdź całość TUU