Top
o nas – TUU
fade
13
page,page-id-13,page-template-default,eltd-core-1.0,flow-ver-1.3.1,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

TUU JEST TERAZ

 

Jak odróżnić turystę od miejscowego? Po mapie w ręku? Może po plecaku i lekko obciachowej garderobie? Otóż nie. Turysta patrzy w górę. Miejscowy – pod nogi. Turysta stara się dostrzec, jest ciekawy, pyta, szuka; miejscowy myśli, że widział, że zna. I nawet jeśli nie wie, to i tak wskaże drogę.
Jak to jest z nami? Poznań, Wiórek, Biedrusko – stąd jesteśmy, tu żyjemy i bierzemy każdy oddech. To nasze miejsca. Ale sami musimy przyznać, że czasem jesteśmy tak bardzo zanurzeni w codzienności, że ledwo czubek nosa wychodzi ponad rutynę i przyzwyczajenie.
Właśnie dlatego potrzebowaliśmy TUU. To nasz sposób na dostrzeże­nie całej lokalnej niezwykłości, która nas otacza. Rozmawiamy z wyjątkowymi ludźmi, których historie inspirują i zaskakują. Część z nich na pewno znacie, a o innych może jeszcze nie słyszeliście, choć mówi już o nich cały świat. Chcemy, aby ten magazyn był miejscem na opowieści z naszego podwórka – te najdrobniejsze, te o światowym wymiarze. Jasne, że „podróże kształcą”, a egzotyczne kraje fascynują nas wszystkich, ale nie trzeba wcale przekraczać południków czy równoleżników, żeby odkrywać.

 

Bądźmy turystami we własnym mieście, na swoim osiedlu, na swojej ulicy. Podnieśmy wzrok, zauważmy – miejmy z tego po prostu frajdę. Właśnie po to TUU jesteśmy.