Top
Piąta pora roku – festiwal – TUU
fade
684
single,single-post,postid-684,single-format-standard,eltd-core-1.0,flow-ver-1.3.1,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
gra-02-02

Piąta pora roku – festiwal

GRA TOWARZYSKA

 

ZASADY GRY
• Gra towarzyska nie dla wszystkich.
• Wiek: od zera wzwyż (dzieci do lat 18 – wyłącznie za zgodą rodziców lub opiekunów, chyba że wyglądają poważnie).
• Ilość graczy: uzależniona od pojemności sali, minimum jeden.
• Uwaga: gra uzależnia i nie ma końca. Chodzisz, ile wlezie, przez cały rok. Chyba że jesteś chory, ale to w zasadzie nie jest żadne wytłumaczenie. Jeśli możesz chodzić, idziesz.
• Wygrywa każdy, kto chociaż raz zjawi się na dowolnym festiwalu. Najlepiej jednak odwiedzić kilka różnych.

 

Zaczynasz grę z jednego z czterech miejsc startowych (praca, dom, knajpa, wesele) i idziesz w dowolną stronę. Bardziej wyrafinowanym graczom, proponujemy użycie kostki i pionków do gry (najlepiej w różnych kolorach – dla odróżnienia graczy – chociaż nie jest to wcale konieczne). Kostką rzucasz. Jeżeli na kostce są kropki od 1 do 6 – trudno. Poruszasz się o tyle pól, ile pokaże kostka. Jeżeli znajdzie się chociaż jeden gracz, któremu nie odpowiadają zasady gry, ustanawia nowe. Jeżeli pozostali gracze nie akceptują tych zasad, każdy może ustanowić swoje i gra toczy się dalej.

 

Powodzenia!

gra

znajdź całość TUU