Top
Trzynasta nie została zaproszona – TUU
fade
551
single,single-post,postid-551,single-format-standard,eltd-core-1.0,flow-ver-1.3.1,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
DSC_5420

Trzynasta nie została zaproszona

Królewna przyszła na świat. Otoczona miłością i dobrymi energiami. Dumni rodzice zorganizowali na jej cześć ucztę. Dwanaście wróżek przybyło z darami. Każda w pięknej sukni, zachwycającej barwą, deseniem i niedostępną miękkością. Trzynasta nie została zaproszona. W gniewie rzuciła zaklęcie ‒ gdy księżniczka osiągnie dojrzałość, ukłuje się wrzecionem i zapadnie w stuletni sen.

 

Baśń braci Grimm zainspirowała artystkę do opowiedzenia własnej historii. Trzynaście możliwych sukni, uszytych ręcznie, niczym we śnie zastygłych w intrygujących pozach. Każdej przypisany jest rekwizyt symbolizujący określone dary i moce. Przedmioty te, również statyczne, zawieszone w przestrzeni, jakby czekały na tchnienie życia.

 

 

Agnieszka Błędowska,

w swoich pracach wykorzystuje różne media. Nie przywiązuje się szczególnie do jednego. Fotografia, obiekt, film, rysunek, grafika – zależnie od zagadnienia wybiera najbardziej odpowiednie albo takie, których użycie będzie adekwatne i najlepiej zrealizuje jej zamysł. Zbiera rzeczy – z różnych powodów. Z zachwytu. Przez przypadek. Znaczące i bez znaczenia. „Nierozumienie” jest dla niej formą poznania.

znajdź całość TUU