Top
TUU x UAP – TUU
fade
1174
single,single-post,postid-1174,single-format-standard,eltd-core-1.0,flow-ver-1.3.1,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
cover

TUU x UAP

Ciągle zachwyca nas nowe, choć i stare zapiera dech. Sztuki ciągle mało. Nie da się na zapas naprzeżywać. Dlatego uprawiamy ją jak ogród, w porywach i systematycznie. Szukamy sztuki wszędzie i ustawicznie. Zbieramy kolory, linie, plamy. Sycimy się, a teraz dzielimy z Wami.

 

Połączyliśmy siły z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu przy małym zadaniu projektowym. Wiersz stał się punktem wyjścia do ekspresji wizualnej studentów. Pozornie proste przedsięwzięcie, niemal jak ćwiczenie w przedszkolu, okazało się tak nieprzewidywalne. 

 

W styczniu tego roku na spotkaniu twórczym w Pracowni Wydawnictw pod wodzą prof. dr hab. Krzysztofa Molendy i mgr Piotra Marzola zapadła spontaniczna decyzja. Robimy to – robimy to wspólnie – tak – zaprosiliśmy studentów do plastycznej interpretacji wiersza.

 

Tylko co to był za wiersz? Odmiennych interpretacji otrzymaliśmy tak wiele, jakby tekstów było więcej. Osobowość, temperament, doświadczenie twórców – jak filtry czasu wymieszały treści i  przyniosły takie oto wizualne poematy. 

 

kasia_wit_tuu4

autor: Katarzyna Wit

 

Pomiedzy_miekkim_i_twardym_JG._joanna_gądek

autor: Joanna Gądek

 

Janusz-Patalas_Poślednicki-wersja-druk-ze-spadkami

autor: Janusz Patalas Poślednicki

 

wiersz_kompresja_annna_żygadło-1

autor: Anna Żygadło

 

malgorzata_kaliska_wiersz

autor: Małgorzata Kaliska

 

wiersze_anna_zawada-2

autor: Anna Zawada

 

rozkladowka_wiersz_krystian-_pompala

autor: Krystian Pompala

 

pomiedzymiekkim1_AE-1

autor: Ada Ejsmont

 

jeszczetegoniewiem_AE-1

autor: Ada Ejsmont

 

aleksandra-pietraszek-wiersze-tuu

autor: Aleksandra Pietraszek

 

agata_daracz-1

autor: Agata Daracz

znajdź całość TUU